Strona główna » Artykuły » Gejzery na szybko

Gejzery na szybko

Data dodania: 20-01-2014Nowości 2014
Gejzer Stick Mix
Pasta Pelletowa Gejzer
Gejzer Stick Mix

W ostatnich latach coraz więcej karpiarzy narzeka na brak czasu na zasiadki. Rzeczywiście w dzisiejszym szybkim tempie życia, czasu mamy na przyjemności coraz mniej. Dlatego też wielu karpiarzy decyduje się na tzw. szybkie łowienie czyli kilkugodzinny wypad nad wodę lub zaledwie jedną nockę. Tak postępując mamy znacznie ograniczone szanse na wejście karpi w łowisko, a co tu mówić o braniach. Zanim nasza zanęta w postaci kulek i pelletów zacznie dobrze pracować my musimy zwijać się do domu. Aby przyspieszyć pracę naszej zanęty stworzyłem serię bardzo szybko pracujących stick miksów oraz past pelletowych pod nazwą GEJZER.


Zestaw Gejzer Stick Mix
 

Co to jest Gejzer Stick Mix?

Gejzer Stick Miksy to specjalna zanęta, która po rozrobieniu z gejzer liquidem intensywnie pracuje po zetknięciu z wodą. Cały produkt składa się z 1kg sypkiej zanęty o danym kolorze i smaku wraz w komplecie z gejzer liquidem o pojemności 250ml. Jest to odpowiednia ilość na rozrobienie całego 1 kilograma Gejzer Stick Miksa. Zanęta po wrzuceniu do wody po kilku sekundach zaczyna mocno bomblować tworząc jakby gejzery wyrzucające cząstki zanęty w kierunku powierzchni wody. W zależności od smaku gejzery posiadają różne kolory i tu można je wymienić: Arctic Krill – czerwony, Truskawka – czerwony, Smoked Forest – brązowy, Green Mussel GLM – zielony, Ananas – żółty. Wybierając odpowiedni smak otrzymujemy od razu konkretny kolor pracy Gejzer Stick Miksa.


Kilka kolorów i smaków
 

Jak go wykonać?

Aby wszystko działało jak należy gejzer Stick Miks należy odpowiednio przygotować. Należy zalać suchą mieszankę Gejzer Liquidem i dokładnie wymieszać aż całość się połączy. Pamiętajmy nie dodajemy innych płynów a tym bardziej wody, bo Gejzer nie będzie nam pracował. Możemy wykonać zanętę tylko i wyłącznie zalewając Gejzer Stick Miks, Gejzerem Liquidem. Gotowy Stick Miks, należy używać wyłącznie do materiałów PVA w postaci worków lub siatek rozpuszczalnych. Polecam tutaj włożenie do worka PVA ciężarka i wypełnienie go Gejzer Stick Miksem, wówczas zanęta odpowiednio będzie nam pracować tuż przy kulce przynętowej. Możemy też nabijać zanętę do siatek PVA. Ważne jest aby gotowa zanęta nie miała kontaktu ani z wodą ani też z wilgocią zanim trafi do wody na zestawie. Nie zaleca się też dłuższego przechowywania gotowej zanęty Gejzer niż 3 doby po jej wykonaniu. Można też wykonywać sobie niewielkie porcje aby nam wystarczyły na każdą dobę z osobna. Po dłuższym pozostawieniu zanęty Gejzer może nam słabiej działać, lub nie działać w ogóle.


Worki PVA wypełnione zanętą Gejzer gotowe do użycia
 

Jak to pracuje?

Gejzer Stick Mix po zetknięciu z wodą mocno bombluje uwalniając pęcherzyki powietrza. Dzięki tym bąbelkom cząstki zanęty są wyrywane do góry w kierunku powierzchni wody. Cząstki te są nasycone kolorowymi aromatami i składnikami wabiącymi karpie. Uwalniane w tak szybki sposób cząsteczki z aromatem bardzo szybko rozchodzą się po dużej części naszego łowiska przez co karpie znacznie szybciej odnajdą naszą zanętę. Dzięki mocnej pracy efekt jest niemal natychmiastowy, gdyż tak działająca zanęta rozchodzi się w wodzie kilkadziesiąt razy szybciej od rozpuszczanego np. pelletu. Efekt gejzera wyrzuca cząstki w kierunku powierzchni wody tworząc słup zapachowy. Rozproszone cząsteczki jedne unoszą się w górę a drugie opadają na dno tworząc efekt ciągłej pracy zanęty. Ryby wchodzące w taką zanętę są bardzo mocno pobudzone do żerowania. Po kilku minutach pracy gejzera mamy unoszące się cząsteczki na kilku metrach wokół przynęty co dodatkowo wzmacnia wabienie ryb. Warto też dodać, że Gejzery są ciekawym rozwiązaniem na zbiorniki o bardzo dużej przejrzystości wody. Rozchodząca się chmura mąci wodę przez co ryby stają się mniej ostrożne i łatwiej jest je złowić. Jest to także idealne rozwiązanie podczas zawodów karpiowych, gdzie czas i siła wabienia należą do priorytetów jeśli chcemy przebić się przez konkurencyjne zespoły. Gejzery ułatwią nam także ściąganie ryb z naprawdę dużych odległości, jeśli naszym łowiskiem są np. duże zbiorniki zaporowe, które często osiągają powierzchnie kilkuset hektarów. Czas rozpuszczania się Gejzer Stick Miksów to nawet ponad 30 minut od momentu wrzucenia zestawu do wody. Jest to naprawdę intensywna i szybka praca. Temperatura wody ma tu znacznie mniejszy wpływ na długość rozpuszczania niż to bywa w przypadku pelletów. W zimnej wodzie nie stracimy efektu intensywnej pracy nawet przy temperaturach wody poniżej 6 stopni Celsjusza. Po zakończeniu pracy buzowania gejzera nadal zanęta wabi nam ryby, ponieważ zalega dno na powierzchni kilku metrów od miejsca w którym ją wrzuciliśmy. Tworzy się wówczas dywan z małych cząstek, który będzie wabił ryby dopóki nie zostaną one zjedzone. Ale to nie koniec pracy gejzera. Unosząca się w toni chmura smakowa będzie rozchodzić się w wodzie do kilku godzin zanim zostanie całkowicie rozproszona i rozpuszczona.


Praca Stick Mix Gejzer
 

Pasta Pelletowa Gejzer

Razem z Gejzer Stick Miksami warto zastosować Pasty Pelletowe Gejzer. Pasty także bomblują i intensywnie pracują jednak znacznie dłużej. Ich czas bomblowania wynosi około 3 godzin, natomiast po tym czasie pozostaje jeszcze warstwa pasty na kulce, która dobrze pracuje i powoli się rozpuszcza. Także czas całkowitej pracy może wynieść nawet 6 godzin. To naprawdę dobry efekt wabienia zwłaszcza w połączeniu z Gejzer Stick Miksem. Na zdjęciu można zauważyć wydobywającą się chmurę smakowo-zapachową i o odpowiednim kolorze przypisanym do danego smaku. Pasty Gejzer występują również w 5 smakach takich samych jak stick miksy. Ich smaki to: Arctic Krill – czerwony, Truskawka – czerwony, Smoked Forest – brązowy, Green Mussel GLM – zielony, Ananas – żółty.Praca Pasty Gejzer na kulce


Cała zawartość wiaderka z Pastą Gejzer
 

Jak przygotować?

Pasty Gejzer zapakowane są w ponad litrowe małe wiaderka, w którym należy wyrobić pastę. Wewnątrz wiaderka znajdziemy dwie butelki po 75ml zalewy Horse Snort oraz dwa worki specjalnego miksu spakowanego osobno po 150gram. Na każdy 1 worek miksu przypada jedna butelka 75ml specjalnej zalewy do wyrobienia pasty pelletowej Gejzer. Aby całość przygotować należy wysypać 1 woreczek miksu do wiaderka (pozostałe rzeczy wyjąć) i zalać go Horse Snort 75ml. Wystarczy wymieszać i pasta gotowa do użycia. W przypadku Past Gejzer nie potrzebujemy dodatkowo dodawać jajek. Wystarczy tylko to co znajdziemy w opakowaniu. Pastę po przygotowaniu najlepiej przechowywać w zamkniętym woreczku foliowym w którym był miks oraz dodatkowo w zamkniętym wiaderku. Pomoże to przedłużyć żywotność pasty do nawet kilku tygodni. Unikajmy wody i wilgoci, bo pasta w kontakcie z wodą zaczyna pracować.


Tak współpracuje Pasta Gejzer ze Stick Miksem GejzerProponowany zestaw do łowienia
 


Pasta której nie zużyjemy podczas jednej zasiadki może nieco stężeć po kilku dniach, dlatego do ponownego jej użycia musimy ją wyrobić w ciepłych dłoniach. Pasta nabierze wtedy elastyczności i będzie można ją swobodnie obklejać na kulce. Past gejzer warto używać razem ze Stick Miksami Gejzer, oblepiając samą kulkę przynętową. Dzięki najwyższej jakości składników zawartych w paście, karpie bardzo szybko na nią reagują. Tutaj nic się nam nie wygotowuje i sama pasta gejzer posiada znacznie lepsze właściwości niż sama kulka przynętowa. Pastę Gejzer możemy także oblepiać ciężarek.


Tak wygląda oblepiona kulka Pastą Gejzer
Po kilku minutach w wodziePrzejdź do strony głównej Wróć do kategorii Artykuły
Waluta
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
KATALOG 2024
RABATY
RABATY
od 600zł - 5%
od 1000zł - 10%
Dla Klientów
Zarejestrowanych
Nie dotyczą:
- produktów w promocji

 
INPOST Śledzenie Przesyłki
GLS Śledzenie Przesyłki
Systemy płatności
  • Przelewy24
GALERIA PAWEŁ SZEWC
alt
GALERIA MICHAŁ MAJOREK
alt
GALERIA PATRYK URBAN
alt
GALERIA ROBERT GOGOLA
GALERIA PRZEMEK WAMBERSKI
alt
GALERIA TOMEK SŁOWIŃSKI
alt
GALERIA ADAM GÓREŃCZYK
GALERIA JAKUB PELLOWSKI
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu