Strona główna » Artykuły » Marcowa Nocka

Marcowa Nocka

Data dodania: 20-03-2024
Długo zbierałem się do pierwszej w sezonie zasiadki. Miałem już usiąść w lutym ale Gravity Show a potem Rybomania spowodowały totalny brak czasu. Takie imprezy są potrzebne żeby pogadać z Wami takimi samymi maniakami karpiowymi jak ja. Zatem zasiadkę przełożyłem.


alt

Wyrwałem się dopiero w połowie marca. Akurat trafiłem na ciepły dzień tuż przed zmianą pogody. Wiedziałem, że to dobrze wróży. Nad wodą byłem koło południa. W pierwszej kolejności zanęciłem dwa miejsca przed rozłożeniem wędek. Lubię najpierw popracować a potem dopiero rozkładać sprzęt. W tym czasie zanęta pracuje ponad godzinę i to już jest duży plus. Nęciłem pod brzegami na 2-2,5 metrach głębokości. Metoda rzutowa z siatkami PVA a więc jedna miejscówka prosto blisko brzegu ok. 10m i drugie miejsce pod krzakami na lewo. Wsypałem po 3 łopatki zanęty w każde z miejsc. Jako zanęty użyłem kulek 15mm Strawberry Spirit, pelletu miksu 4-20mm. Do tego wszystkiego rozrobiłem zwykłą zanętę wsypując do niej preparowanych konopi. Chodziło mi o szybkie wabienie karpi. Do siateczek PVA użyłem Crushed miksu Strawberry Spirit zalanego sosem tego samego smaku. Dosypałem jeszcze Gejzer Stick Miksa aby zwiększyć siłę wabienia i żarcie było już gotowe.
alt


Teraz zabrałem się za przygotowanie wędek i rozbicie namiotu. Kiedy namiot już rozłożyłem, przygotowałem siateczki PVA i zarzuciłem kije. Jeden na wprost mojego stanowiska a drugi pod krzaki na lewo. Jako przynęt użyłem na lewo Citrona 2x15mm a drugi kij na Strawberry Spirit 18mm wafters. Zostało tylko czekać. Oczywiście łowiłem tylko z rzutu bo niema sensu odciągać karpi od własnego brzegu. Wieczór był ciepły a do zmroku nic się nie działo.
alt

Zaszyłem się w namiocie, kiedy zapadły ciemności i czekałem. Pierwszy wyjazd ze szpuli był na lewym kiju tuż po 22.00. Właśnie testowałem nowe Sireny i zagrały pięknie. Podnoszę kija a karp idzie w brzeg i wchodzi w krzaki. Lekko podtrzymuje go i wychodzi. Walka była szybka. Karp widać, że jeszcze jest w letargu. Wpada w podbierak a ja nie wierzę oczom. Wspaniała duża ryba. Jeden z większych okazów tej wody. Jestem przeszczęśliwy. Wkładam karpia do worka i zarzucam znów kija. Leci Citronek z siatką PVA. Nawet przynęt nie zmieniam bo wszystko jest na włosie. Spryskuję tylko Bait Sprayem Citronem a ciężarek obklejam dodatkowo pastą pelletową. Pomaga to w wabieniu ospałych jeszcze karpi. Takie łowienie z rzutu z brzegu to rewelacja. Jest szybkie i przyjemne. Znów czekam.
 
alt

alt


Dwie godziny później biała Sirena odzywa się już na pełnym gazie. Jeeedzie aż miło. Jest i czuję znów moc na kiju. Karp szybko wchodzi na lewo w krzaki i mam mocny opór. Szybko otwieram kabłąk i to pomaga. Ryba nie czując oporu ucieka na środek wody. Początkowo myślę, że jest mniejszy od poprzednika ale jestem w błędzie. W Świetle latarki widzę, że jest wspaniały okaz. Ląduje w podbieraku i oszalałem ze szczęścia. Jest ogromny jak na wodę, w której łowie. To jeden z tych większych mieszkańców. Już jestem mega szczęśliwy i krzyczę z radości. Lepszego rozpoczęcia sezonu nie mogę sobie wyobrazić. Dwa wielkoludy są w workach a ja łowię dalej. Mam chwilę później kolejnego karpia. Ten jest mniejszy i od razu go wypuszczam zwłaszcza, że się rozpadało. To już trzecia ryba z lewego kija na Citrona.
alt


Żeby jednak postawić kropkę nad i czwarty karp bierze na prawego kija na waftersa. Jest najmniejszy i od razu ląduje w wodzie. Jestem przemęczony bo nie mogę zmrużyć oka. Karpie chyba to wyczuły i też poszły spać. Do rana nic już nie brało. Jeszcze sesja zdjęciowa i lecę do domu. To była mega zasiadka z otwarcia sezonu. Jestem super szczęśliwy jak na 1 nockę. Teraz może jakaś dłuższa zasiadka. Zobaczymy!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Artykuły
Waluta
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
KATALOG 2024
RABATY
RABATY
od 600zł - 5%
od 1000zł - 10%
Dla Klientów
Zarejestrowanych
Nie dotyczą:
- produktów w promocji

 
INPOST Śledzenie Przesyłki
GLS Śledzenie Przesyłki
Systemy płatności
  • Przelewy24
GALERIA PAWEŁ SZEWC
alt
GALERIA MICHAŁ MAJOREK
alt
GALERIA PATRYK URBAN
alt
GALERIA ROBERT GOGOLA
GALERIA PRZEMEK WAMBERSKI
alt
GALERIA TOMEK SŁOWIŃSKI
alt
GALERIA ADAM GÓREŃCZYK
GALERIA JAKUB PELLOWSKI
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu